Enzymatic Treatment

PCA Skin Enzymatic Treatment

W jakim celu stosować enzymy?

Enzymy to łańcuchy aminokwasów, odpowiedzialne za wiele procesów w skórze. w pielęgnacji enzymy proteolityczne stosujemy miejscowo, by zmniejszyć nagromadzoną keratynę.

Stanowią również uzupełnienie schematu pielęgnacyjnego skór z oznakami starzenia, w których zauważono zaburzony/ spowolniony proces odnowy naskórkowej.

 

Jaki jest fenomen działania tego zabiegu?

Zabieg może być wykonywany przez cały rok, nawet w miesiącach z dużym nasłonecznieniem.

Stanowi doskonały zabieg alternatywny dla peelingów chemicznych, jako wstęp do zabiegów oraz uzupełnienie kuracji kojarzonych.

Jego silą jest skład !!! To połączenie enzymu papainy, kwasu winowego, laktobionowego i składników roślinnych, będących bogactwem polifenoli. Ale to nie wszystko. Aktorem drugoplanowym po enzymach jest resweratrol. Silny antyoksydant prewencyjny, którego działanie polega również na ochronie przed niszczeniem włókien kolagenowych. Dba o utrzymanie prawidłowego stopnia nawilżenia skóry, pobudza metabolizm i funkcje mitochondriów. Należy do grupy składników „przedłużających życie komórek”, w związku z czym dba o młody wygląd naszej skóry. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne.

enzimatic-1

WSKAZANIA

  • każdy typ skóry
  • szara, ziemista cera
  • skóra palacza
  • nadmierne rogowacenie
  • przebarwienia, nierówny koloryt