Pedicure / podologia

W naszym salonie zadbamy również o Twoje stopy!

Wykonujemy pedicure kosmetyczny oraz bardziej zaawansowany. Nie pracujemy na zwykłych lakierach, tylko hybrydowych.

Pedicure kosmetyczny

Jest to podstawowy zabieg pedicure dla stóp z małym zrogowaceniem/suchością.

Każdy zabieg zaczynamy od odświeżeni stóp w kąpieli z aromatyczną solą.

Następnie przechodzimy do diagnostyki stóp, sprawdzając czy nie ma przeciwskazań do wykonania usługi. (np. choroby, urazy).

Kolejno jeśli jest taka potrzeba ściągamy stary lakier hybrydowy, opracowujemy skórki frezarką i wycinamy je cążkami, malujemy lakierem hybrydowym (nie używamy klasycznych lakierów do paznokci).

Przechodzimy do podeszwy stóp: opracowujemy suchość/zrogowacenia za pomocą nowoczesnej techniki pododisk (są to okrągłe nośniki na, który naklejamy nakładki z materiałem ściernym). Na koniec wpolerowujemy w oczyszczoną stopę maść podologiczną, dzięki czemu efekt utrzymuje się dłużej.

Opracowanie pękających pięt

W sytuacji kiedy napotykamy pękające pięty, większe zgrubienia, modzele, odciski, wtedy używamy specjalistycznych narzędzi, a usługa jest dodatkowo płatna.

Rekonstrukcja paznokcia

Do zadań specjalnych używamy np. żelu podologicznego Gehwol, który dzięki swoim właściwością przeciwgrzybicznym chroni przed infekcją grzybiczą.

Cena rekonstrukcji: od 30-50 zł za paznokieć

IMG_7306 2

Tamponada na wrastające paznokcie

Zabieg polega na aplikacji nasączonego odpowiednim preparatem kawałkiem wacika w miejscu gdzie wrasta paznokieć.

Klamra na wrastające paznokcie

Unibrace to system, dzięki któremu możemy przeprowadzić specjalistyczną terapię na wrastające paznokcie u stóp. Na pierwszej wizycie zakładamy klamrę, a następnie spotykamy się cyklicznie na kontrolę, bądź podciągnięcie klamry (ponieważ rośnie a klamra przesuwa się wraz z nim).

Każdy przypadek jest inny, i nie ma jasno sprecyzowanego czasu terapii.